Agjencia Zhurnal.mk.

Babai nën ndikimin e alkoolit kërcënon djalin me thikë

Një rast i dhunës në familje është raportuar ditën e sotme në komunën e Prizrenit më saktësisht në fshatin Romajë.

 

Babai i vitit të lindjes 1953 me inicialet Sh.D ka kërcënuar djalin e tij B.D i moshës 28 vjeçar.

Pasi që viktima kishte deklaruar se i dyshuari kishte kanosur se do ta ther me thikë për shkak se kishte refuzuar që t’ia merrte pensionin dhe se po i shpenzonte në alkool.

Tutje të dyshuarit i është matur edhe niveli i alkoolit dhe se ka rezultuar 0.54 promilë.

I njëjti është përsëritës i veprave të dhunës në familje, për cka edhe janë njoftuar njësitet e hetimeve rajonale.

Related posts

Arrestohet një person në Ferizaj, ishte i kërkuar për “bashkësi jashtëmartesore me personin nën moshën 16 vjeçare”

D V

Arrestohet 31-vjeçarja në Shqipëri, përfitoi 16 mijë euro nga mashtrimi në Instagram

D V

Zjarr në barakat e Gjyqit për kundërvajtje në Parkun e qytetit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More