Agjencia Zhurnal.mk.

Babai harron vajzën në makinë, vdes 1 vjeçarja në Romë

Tragjedi në Itali. Një vajzë 1-vjeçare është gjetur e pajetë në një makinë në zonën Cecchignola, në jug të Romës. Sipas mediave italiane, babai, i cili është punonjës policie, ka dalë nga shtëpia në mëngjes për të shkuar në punë dhe ka marrë me vete fëmijën për ta çuar në kopësht.

Bashkëshortja e tij duhej ta merrte vajzën në mesditë, por kur ajo mbërriti në dyert e çerdhes, edukatoret i shpjeguan se vajza nuk kishte qenë aty gjatë ditës.

Duke qenë se babai i vajzës punonte shumë pranë çerdhes së fëmijëve, nëna duke dalë nga kopshti ka pikasur makinën e parkuar të të shoqit me foshnjën në të.

E frikësuar, ka vepruar drejt saj dhe me ndihmën e një kalimtari kanë thyer xhamin duke nxjerrë fëmijën, por ishte tepër vonë. Ekipet e shpëtimit kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë konstatuar vdekjen e 1-vjeçares.

Në Itali, në 25 vitet e fundit ka patur 11 raste të së ashtuquajturës “sindroma e fëmijës së harruar”.

Related posts

ShBA-ja vendos veto ndaj rezolutës së Këshillit të Sigurimit të OKB-së për armëpushim të menjëhershëm në Gaza

Xh M

11 ambulanca dhe 100 kamionë me ndihma të dërguara nga Turqia arrijnë në Gaza

Xh M

Shoqatat ”Jehona e Malësisë” dhe ”Malësia e Madhe” ju bëjnë thirrje shqiptarëve të diasporës që të regjistrohen

Xh M