Agjencia Zhurnal.mk.

Aziri: Nuk mendojmë se duhen zgjedhje të parakohshme parlamentare

Shkup, 31 Tetor – Në emisionin Klan Debat, deputeti opozitar nga ASH-ja, Elmi Aziri tha se përderisa nuk rrezikohet procesi i antarsimit të Maqedonisë në BE nuk duhen zgjedhje të parakohshme në vend.

 

‘‘E natyrshme është që partia opozitare të kërkon zgjedhje të parakohshme, pra ne kemi pritur 30 vite derën e institucioneve të BE-së ta shohim të hapur dhe ne presim sa më shpejtë të bëhemi pjesë e asaj familje, zgjedhjet e rregullta janë vitin 2024, por unë them se nëse çdo veprim institucional dhe jo institucional që rrezikon procesin që kemi filluar me shumë vështirsi nuk na duhen zgjedhje të parakohshme parlamentare” – tha Elmi Aziri nga ASH-ja.

Related posts

Nga nesër fillon procesi scrining – çfarë do të do të thotë?

Xh M

Bullgaria kundër Maqedonisë së Veriut – a ka rrugë përpara?

D V

Ahmeti: Miqësia me ShBA dhe BE, nuk ka alternativë!

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More