Agjencia Zhurnal.mk.

Azeski është jashtë vendit për shkaqe shëndetësore

Shkup, 10 dhjetor – Oda Ekonomike e Maqedonisë së Veriut informon se kryetari i Odës, Branko Azeski, aktualisht ndodhet jashtë vendit për shërim nga një reaksion akut nga sëmundje kronike, nga e cila vuan prej disa vitesh.

“Për shkak të spekulimeve që dolën në opinion, Oda Ekonomike e Maqedonisë së Veriut ju njofton se kryetari i OEMV-së Branko Azeski për momentin ndodhet jashtë vendit për sanimin e reaksionit akut nga sëmundja kronike nga e cila vuan prej disa vitesh. Kryetari Azeski është në gjendje të mirë shëndetësore dhe është në proces të shërimit të shpejtë. Pritet që ai t’i kthehet detyrave të tij sa më shpejt që të jetë e mundur”, thuhet në komunikatën e Odës.

Related posts

Gjykata Supreme anuloi arrestimin e babait të Vanjës, përcaktoi arrest shtëpiak dhe masë kujdesi

D V

Mexhiti: Gjithçka po shkon sipas planit! Regjimi Ahmeti, Grubi, Osmani do të bie

D V

Top Channel shkruan për “takim të fshehtë” Taravari-Ahmeti, demanton Taravari: Spekulim absolut!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky