Agjencia Zhurnal.mk.

Avokati i Popullit Maqedoni: Është tragjedi e madhe e cila na ka goditur të gjithëve

Shkup, 23 nëntor – Avokati i Popullit shprehu ngushëllime për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari.

 

“Momentet kur ndodhin tragjedi të tilla janë momente kur të gjithë jemi pa fjalë, të shtangur nga humbja e jetëve njerëzore. Pamjet tronditëse që vijnë nga vendi i aksidentit nuk na trishtojnë dhe hidhërimin e lajmit se kanë humbur jetë të shumë të rinjve.

I shprehim ngushëllimet më të thella familjeve të udhëtarëve të vdekur dhe njëkohësisht shpresojmë në një hetim të shpejtë dhe efikas, i cili për një moment do të jetë një lloj ngushëllimi për jetët e humbura.

Kjo është tragjedi e madhe, e cila na ka goditur të gjithë neve, të cilët sinqerisht vajtojmë vdekjen e udhëtarëve”, thonë nga zyra e Avokatit të Popullit.

Related posts

Spitalet mund të mbeten pa specialistë

Redaksia

Rrëshqitje dheu në rrugën Kërçovë-Manastir

D V

Pendarovski: Kemi nevojë për konsensus të ri, të gjerë kombëtar dhe shtetëror për zhvillim të mbështetur nga pushteti dhe opozita

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More