Agjencia Zhurnal.mk.

Avni Selimi hedh ne dysheme edhe serbin Nikolic

Avni Selimi bokseri me prejardhje nga Gostivari  por qe jeton dhe vepron ne Gjermani gjate fundjavës ka arrit edhe një fitore ne karrierën e tij. Ai kësaj radhe ka mposht pa problem boksierin me prejardhje nga Serbia por qe jeton dhe vepron ne Gjermani, Nikolic Aleksander.

 

Ndeshja nga fillimi ishte i fuqishëm ku boksieri shqiptar e kishte vendosur qe shpejt te përfundoj ndeshjen andaj kete e arriti ne raundin e dyte kur edhe hedhi ne dysheme serbin, kështu me ketë triumf ai ka regjistruar edhe fitoren e katërt me radhe dhe pa asnjë humbje. Ndryshe me suksesin e arritur ai u shpreh shume i kënaqur dhe premtoj se vitin tjetër do te vazhdoj me fitoret. Ndërkohe cekim se matchmaker i kësaj ndeshje ishte Avdyl Salihu.   

Related posts

Sergio Ramos vazhdon përgatitjet përpara debutimit te PSG

D V

“Portieri më i mirë në botë nuk shkon në PSG” – Cassano e godet Donnarumman

Z H

Driton Kuka me mesazh emocionues pasi përfundon aventura e Kosovës në Tokio: Po më duket si në ëndërr me dy të arta, ne gëzohemi e qajmë së bashku

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More