Agjencia Zhurnal.mk.

Avioni rus i zhdukur dyshohet se mund të ketë rënë në det

Avioni rus me 28 pasagjerë dyshohet se ka rënë në det.

 

Mediat e huaja bëjnë me dije se nga të dhënat e fundit të marra nga sinjali i avionit Antonov AN-26 tregojnë se ai mund të jetë rrëzuar në det.

Ndërkaq për të ardhur në ndihmë personave që ndodheshin në bord drejt vendit të ngjarjes janë nisur disa anije.

Avioni po fluturonte nga Petropavlovsk-Kamchatsky për në qytetin Palana në pjesën veriore të gadishullit kur ndaloi së transmetuari sinjale identifikuese./abcnews.al

Related posts

DW: SHBA, BE dhe zjarrvënësit në Bosnje

D V

Shkatërrohet grupi i organizuar kriminal i përfshirë në tregtinë e paligjshme me artefakte, arrestohen tetë persona

D V

Një i vrarë dhe dy të plagosur në qendër të Lushnjes

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More