Agjencia Zhurnal.mk.

Autobusi është i “BESA Trans”, viktimat ishin nga Strumica, Shkupi, Manastiri e Velesi

Sofje, 23 nëntor – Autobusi i cili gjatë natës bëri aksident dhe u shkrumua nga flakët në Bullgari, e në të cilin humbën jetën së paku 46 persona, është i kompanisë “Besa Trans” nga Shkupi e cila ka transportuar turistë për shëtitje ekskurzion në Stamboll, informon Zhurnal.

 

Viktimat kryesisht janë fëmijë dhe të rinjë të moshës 20-30 vjeç.

Viktimat siç mësohet janë nga Shkupi, Strumica, Manastiri dhe Velesi.

Në spitale po kurohen një 17 vjeçare dhe 6 persona të rritur të cilët kanë arritur të shpëtojnë duke kërcyer nga dritarja.//Zhurnal.mk

Related posts

Zaev – Hani: Mbështetje të mobilitetit dhe ndërlidhje të të rinjve të rajonit është një investimi në të ardhmen e tyre

D V

Maqedonia e Veriut dhe vendet nga BP me Dokument për zhvillim të transportit hekurudhor

N E

Shekerinska takon sekretarin amerikan të mbrojtjes në Uashington

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More