Agjencia Zhurnal.mk.

Autobusët do të lëvizin me regjim të ndryshuar për shkak të “Maratonës së Shkupit”

Shkup, 2 tetor – Një pjesë e automjeteve të transportit publik sot prej orës 7 deri në orën 13.30 do të lëvizin me regjim të ndryshuar me atë të zakonshëm, ndërsa një pjesë aspak nuk do të kyçen në komunikacion, për shkak të mbajtjes së “Viz Er Maratonës së Shkupit”, kumtoi Ndërmarrja Publike për Qarkullim Shkup.

 

Nga ora 7 deri në orën 13.30 nuk do të qarkullojnë autobusët e linjave  4, 4А, 22А, 24, 25B dhe 59B. Në periudhën nga ora 8 deri në orën 9 nuk kanë qarkulluar linjat 9, 16, 23, 25, 27, 50, 50А dhe 57, informojnë nga NPQ Shkup.

Related posts

U refuzua ankesa e gjykatëses Sofija Laliçiq në vendimin për shkarkimin e saj

R Zh

Pa energji elektrike nesër dhe pasnesër disa komuna të Shkupit

D V

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More