Agjencia Zhurnal.mk.

Autobiografia e Fury – e nisi festën në ora 7 në mëngjes duke pirë birra, pas fitores ndaj Whyte

Tyson Fury vazhdon të jetë një prej figurave më atraktive në botën e sportit, falë edhe jetës që e bën jashtë ringut të boksit.

Ylli britanik, Fury, aktualisht kampion i WBC, nuk shquhet për ndonjë regjim të madh në jetën e tij. Ai s’përkon me shumicën e atletëve të mëdhenj.

 

Fiziku i Fury nuk të bën të mendosh se ai është i pamposhturi i peshave të rënda në boks. Alkooli e ‘fast-food’ janë normalitet për të. Madje, festat pas meçeve, Fury duket se i bën me birra. Kështu thotë të paktën autobiografia e tij, një pjesë e së cilës u publikua nga ‘Mirror’.

“Nuk pati asnjë festë atë mbrëmje. Në vend që të grumbulloheshim në ndonjë klub nate, ne shkuam nga ‘Wembley’ në hotelin tonë në Letchmore Heath, duke ndaluar vetëm në një pikë karburanti për të blerë një pako ëmbëlsirash dhe një pako me katër birra – një për mua, një për babanë, një për Tommy dhe një për SugarHill. Kur u kthyem në kampin bazë, të gjithë ishin të shkatërruar”, ka thënë Fury në autobiografinë e tij ‘Gloves Off’.

“Porosita një picë që s’erdhi kurrë dhe shkova në shtrat, i uritur por i kënaqur, dhe kur u zgjova dhe pashë nga dritarja ime pashë një figurë të vetmuar ulur në një stol në kopshtin e hotelit. A po pinte nga një shishe me uiski? Kontrollova orën time. Ishte ora 7 e mëngjesit. Mendova pak herët. Më pas, kur shikova përsëri, kuptova se djali në stol ishte SugarHill. Nxora kokën nga dritarja. “Çfarë po bën?” SugarHill u kthye dhe më tundi shishen. “Unë jam duke festuar,” tha ai. “Nuk e bëmë atë mbrëmë, kështu që unë kam filluar këtë mëngjes.” Mora disa birra nga mini-bari dhe u bashkova me SugarHill për një moment të çuditshëm reflektimi në atë stolin e kopshtit të hotelit. Ai kishte gjetur një vend të qetë përpara një pellgu. U ula pranë tij dhe hapa pijen e parë. SugarHill pohoi me kokë dhe ne bëmë gëzuar, shishet tona trokisnin”, shpjegon tutje Fury.

Fury vazhdon ta mbajë titullin e kampionit të WBC, që kur e fitoi ndaj Wilder dhe e mbrojti edhe ndaj Whyte.

Related posts

Paqe në Stamford Bridge: Chelsea dhe Manchester United i ndajnë pikët

D V

Deyverson i Palmeiras bëhet viral për aktrimin e tij në minutën e fundit pas prekjes nga gjyqtari në finalen e Copa Libertadores

D V

United arrin marrëveshje personale me Dubravkan

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More