Agjencia Zhurnal.mk.

Austriakët protestojnë kundër masave të izolimit

Edhe në Vjenë, mijëra njerëz me pankarta në duar ku shkruhej “Unë vendos vetë” dhe “Ta bëjmë Austrinë të madhërishme sërish” kundërshtuan vaksinimin me detyrim dhe izolimin kombëtar.

 

Rreth 1200 oficerë policie monitoruan protestën.

Përballë rritjes së infeksioneve ditore, muajin e kaluar, Austria u bë vendi i parë në Evropën Perëndimore që rivendosi masat e bllokimit.

Sa i përket panikut nga varianti i ri i COVID, Organizata Botërore e Shëndetësisë e konsideron të pavend. Sipas ekspertëve, ky variant mund të shkaktojë simptoma më të lehta se mutacionet e mëparshme.

Related posts

Rusia testoi 10 raketa të reja hipersonike

Z H

Talibanët ndalojnë përdorimin e valutave të huaja në Afganistan

D V

Gjykata Kushtetuese e Francës: Kërkimi i dokumentit të vaksinimit për të hyrë në restorante është i ligjshëm

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More