Agjencia Zhurnal.mk.

Atletico Madridi pëson nga Granada, humbja e katërt me radhë

Atletico Madridi ka pësuar humbje nga Granada me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 18-të në La Liga.

 

Skuadra e Diego Simeones e nisi shumë mirë takimin duke shënuar që në rastin e parë.

Joao Felix shënoi që në minutën e dytë të takimit për 0-1.

Por në minutën e 17-të u barazuan shifrat në 1-1 me Darwin Machis që shënoi.

Pjesa e parë u mbyll më këtë rezultat.

Në pjesën e dytë ishte Jorge Molina që shënoi për ta dërguar në epërsi Granadan për 2-1.

Edhe pse Atletico Madridii provoi shumë herë, nuk arriti të marr pikë.

Tonight’s game in Granada somehow ends in defeat. pic.twitter.com/tfKPxD3hZH

— Atlético de Madrid (@atletienglish) December 22, 2021

Kjo është humbja e katërt e Atletico Madridit radhazi, ku tani ka vetëm 29 pikë në pozitën e pestë. 

Related posts

Katari e mbulon me para David Beckhamin, legjenda angleze do të jetë imazhi zyrtar i Kupës së Botës 2022

D V

Vazhdojnë plaçkitjet ndaj lojtarëve – hajdutët tmerrojnë Otamendin dhe familjen e tij

D V

Angellov: Mundësitë për shuarjen e zjarreve janë të limituara, qytetarët të kenë kujdes

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More