Agjencia Zhurnal.mk.

Atletico Madrid dëshiron sa më shpejtë shitjen e Saul

Saul Niguez është gjithnjë e më afër largimit nga “Wanda Metropolitano”.

 

Mesfushori spanjoll, Saul Niguez është gjithnjë e më afër largimit nga kampioni i La Ligas.

Sipas “Mundodeportivo” pas blerjes së Rodrigo De Paul, tani Atletico Madrid e ka me nxitim ta shesë Saul Niguez, transmeton lajmi.net.

Sipas artikullit, Saul mund të shkëmbehet me Antoine Griezmann dhe kjo po shihet si një lëvizje e mirë nga të dyja anët.

Barcelona është në kërkim të një mesfushori pas dështimit të transferimit të Wijnaldum dhe Saul është një alternativë e mirë.

Qëndrimi i Messit në “Camp Nou” mund të jetë një shtysë e madhe që Saul të bashkohet me Barçën.

Related posts

Dortmundi rivalizon Bayernin, dëshiron Wernerin si pasues të Haalandit

D V

Juventusi, Interi e Milani futen në garë për Tchouamenin

D V

10 futbollistë shqiptarë në kombëtaren e Zvicrës, shumë prej tyre nga Maqedonia

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More