Agjencia Zhurnal.mk.

Atentat me armë zjarri, plagoset rëndë 55-vjeçari shqiptar në Gjermani

Një shqiptar nga Kosova është qëlluar disa herë më armë zjarri në Berlin, Gjermani. Mësohet se shqiptari është i moshës 55-vjeç ndërkohë gjendet i plagosur rëndë.

 

Bëhet me dije se një person i paidentifikuar ka hapur zjarr nga trotuari drejt makinës tip “Audi” me të cilën lëvizte.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:30 ditën e sotme, në Friedrichsfelde të Berlinit, ndërsa ende nuk bëhet e ditur identiteti i autorit apo shkaqet, pasi është larguar në drejtim të panjohur. Në automjet nuk kishte persona të tjerë.

Autoritetet gjermane janë duke punuar për zbardhjen e ngjarjes.

Related posts

Kuvendi sot seancë, në rend dite propozimi për caktimin e Komisionit hetimor për menaxhimin e krizës energjetike

D V

Presidenti i Këshillit Europian: Kurti dhe Vuçiçi të tërhiqen, të largohen Njësitë Speciale dhe barrikadat

Z.H

Eurodeputetja Cramon reagon pas deklaratës së burrit të presidentes Osmani ndaj mediave në Kosovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More