Agjencia Zhurnal.mk.

Atalanta mund Romën dhe hyn në garë për zonën Champions

Atalanta mundi Romën 3-1 në ndeshjen e javës së 31-të të Serie A për t’u rikthyer me shpejtësi të plotë për një vend në Champions League. Në Gewiss Stadium, zikaltërit e Gasperinit zhbllokuan ndeshjen me Pasalic në minutën e 39-të, me një të majtë që befasoi Rui Patricio pas një asistimi të Zapata. Ndeshja u ndez në finale: në minutën e 74-të Toloi dyfishoi, më pas Pellegrini rihapi lojën në minutën e 83-të me asistimin e Belottit. Në finale është Koopmeiners që vulos fitoren.

Katër skuadra, katër pikë largësi, për vetëm një vend, vendi i katërt i vlefshëm për Champions League. Atalanta ia doli, duke fituar një ndeshje direkte dhe duke u regjistruar sërish, me të drejta të plota, në finalen e sezonit të zjarrtë. Ndeshja midis Gasperinit dhe Mourinhos nuk dha shfaqje për një orë të bollshme loje, por shpërbleu Atalantën, e cila ishte e aftë në zhbllokimin e ndeshjes me Pasalic në pjesën e parë dhe më pas cinike kur Roma ktheu letrat në tavolinë për të korrigjuar.

Related posts

Dënimi “fundos” karrierën e Pogba, futbollisti pezullohet me 4 vjet për doping

Xh M

“Të gjithë e dinë se ai dëshiron Real Madridin”, zbulohet dëshira e Haalandit

D V

Ten Hag: Man Utd e ka gjetur mënyrën për të fituar ndeshjet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy