Agjencia Zhurnal.mk.

Askush s’ është vetëm, Bashkia e Tiranës lançon nismën e re: Dhuro biçikletë për çiklistët e vegjël të Tiranës

Bashkia e Tiranës po kujdeset që edhe këtë vit të jetë pranë fëmijëve që vijnë nga familje me vështirësi ekonomike gjatë festave të fundvitit. Bashkia ka lançuar nismën e re ku fton të gjithë ata qytetarë që kanë biçikleta të cilat nuk i përdorin më, t’I dhurojnë ato për një fëmijë që nuk mund ta blejë një të tillë.

 

“Dhuro biçikletë për çiklistët e vegjël të Tiranës. Nëse ke një biçikletë të përdorur dhe nuk e përdor më, mund t’ia dhurosh një fëmijë në vështirësi ekonomike. Bëhu ti babagjyshi për këtë vit”, thuhet në nismën e Bashkisë së Tiranës.
Sikurse është bërë traditë, të gjithë Qendrat Sociale të Bashkisë së Tiranës do të jenë të hapura duke ofruar një vakt të ngrohtë për ata që janë të vetmuar apo në vështirësi ekonomike.

Related posts

Publikohet raporti i DASH-it mbi çështjen shumë me rëndësi, vjen reagimi i LSI-së

D V

Përfshihet nga flakët një makinë, bllokohet tuneli i Kalimashit

D V

5 vjet nga nisja e reformës në drejtësi në Shqipëri, ambasada e SHBA-së vlerëson arritjet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More