Agjencia Zhurnal.mk.

ASH: Gjykata edhe njëherë lëndoi familjarët e viktimave të Llaskracës

Shkup, 24 nëntor – Aleanca për Shqiptarët (ASH) përmes deputetit të saj Adnan Neziri ka reaguar ashpër për anulimin e seancës gjyqësore për rastin “Llaskarca”. Sipas tij nuk mban arsyetimi për moskryerjen e super ekspertizës.

 

Neziri me këtë rast tha se kjo super-ekspertizë është shpikur me të vetmin qëllim për t’i mbrojtur fajtorët e tragjedisë.

“Sot i gjithë opinioni ishte dëshmitarë për një veprim tejet skandaloz të gjykatës. Sot edhe njëherë u lënduan familjarët e viktimave të tragjedisë së Llaskarcës, përmes anulimit të seancës me arsyetimin më banal se nuk është kryer super ekspertiza. Aleanca për Shqiptarët vlerëson se kjo super-ekspertizë është e shpikur për këtë qëllim, për të shtyrë seancën dhe për të mbrojtur fajtorët e tragjedisë”, tha Adnan Neziri, deputet i ASH-së.

Related posts

Ndërroi jetë Dr. Shenaje Raimi, mjekja e e re e stomatologjisë nga Kumanova

Xh M

Taravari: Grant prej mbi 500 mijë euro për Shkollën e Mesme Teknike “Gostivari”

Redaksia

Promovohet striming platforma e parë vendore për program filmic dhe të fëmijëve GLEY

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More