Agjencia Zhurnal.mk.

ASh dhe BDI me mbështetje për Pajazitin në komunën së Bërvenicës

Shkup, 25 tetor – Partitë politike BDI dhe Aleanca për Shqiptarët njoftojnë se në rrethinë e dytë të zgjedhjeve lokale do të mbështesin kandidatin e pavarur për këtë komunë Enver Pajazitin.

 

Nga BDI kanë falënderuar qytetarët të cilët votuan për kandidatin e tyre në rrethin e parë Arkin Jahiji. Nga atje shtojnë se pas rrethit të dytë të zgjedhjeve do të vazhdojnë bisedimet për harmonizimin e programeve.

Edhe nga Aleanca për Shqiptarët deklarojnë se ata vazhdojnë të mbrojnë qëndrimin e shprehur publikisht se në rrethinë e dytë zgjedhor do të mbështesin kandidatin shqiptar.

Related posts

Analizë/ Sa administratorë mund të mbetën pa punë përshkak të vaksinës?

N E

Pendarovski: Është koha për rivendosje në rajon dhe sinergji të re nga SHBA-ja dhe BE-ja

Z H

Filloi heshtja zgjedhore

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More