Agjencia Zhurnal.mk.

Artani nga Peja vritet në burgun e Beogradit

Artan Zymberaj nga Peja, me nënshtetësi norvegjeze është vra në burgun e Begoradit, identitetin dhe fotografinë e të cilit për Peja në Fokus e kanë bërë të afërmit e tij.

Rastin e ka konfirmuar edhe Ministria e Jashtme të Norvegjisë, sipas të cilës, “…Një person me nënshtetësi norvegjeze ka vdekur në një burg në Serbi…”, por pa dhënë detaje tutje nëse viktima është një shqiptar nga Kosova, përderisa familjarët dyshojnë se vrasja ka ardhur sepse i ndjeri kishte tatu në trup figurën e Adem Jasharit, emblemën e UÇK’së si dhe Skenderbeun.

Related posts

Hoti: Kosova nuk ka pasur asnjëherë politikë të jashtme më të dobët, shkarkimi i ambasadorëve hakmarrje e pastër politike

D V

447 raste aktive me coroanvirus në Kosovë

D V

Shefja e UNMIK-ut mirëpret marrëveshjen e arritur në Bruksel

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More