Agjencia Zhurnal.mk.

Arsovska: Ka potencial për dyfishimin e këmbimeve tregtare me Kroacinë

Shkup, 1 korrik – Bashkëpunimi ekonomik me Kroacinë ka potencial për dyfishimin e këmbimit tregtar, duke hapur mundësi për investime në fushën e prodhimit industrial, si dhe mundësi për zhvillimin e turizmit midis dy vendeve, porositi kryetari I Lidhjes së Odave Ekonomike – LOE, Danela Arsovska.

LOE është pjesë e delegacionit zyrtar të presidentit Stevo Pendarovski që po qëndron për vizitë në Republikën e Kroacisë.

Gjatë vizitës, informojnë nga LOE, kryetarja e LOE-së, Arsovska mori pjesë në takim pune me kryeministrin e Republikës së Kroacisë, Andrej Plenkoviq, si në programin zyrtar me presidentin e Kroacisë Zoran Milanoviq.

Pjesë e delegacionit të Lidhjes janë edhe nënkryetari Dragan Mitkovski, kryetar i Odës industriale Trajan Angelovski dhe kryetari i Odës turistike hotelierike të Maqedonisë Vladimir Gramatikov.

Related posts

Kovaçevski nuk dëshiron të komentojë për zënkat në VMRO-DPMNE, por bën thirrje për bashkim për ndryshimet kushtetuese

D V

Nevojitet transparencë më e madhe gjatë miratimit të Kodit penal, thonë nga Këshilli gjyqësor dhe Këshilli i prokurorëve publik

D V

Në repartin e urologjisë u promovua procedura e re – u vendos nefrostoma perkutane

Xh M
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!