Agjencia Zhurnal.mk.

Arsovska do të kërkojë shpjegim nga MPB-ja për kaosin e sotëm në komunikacion në Shkup

Shkup, 7 dhjetor – Kryetarja e Bashkisë së Shkupit Danella Arsovska ka reaguar me rastin e bllokimit të komunikacionit të sotëm në Shkup.

 

Ajo për “Kanal5” tha se do të kërkojnë nga MPB-ja arsyetim për kaosin e sotëm në komunikacion.

“Lidhur me kaosin e sotëm në komunikacion të shkaktuar nga fikja e semaforëve pa paralajmërim nga MPB, nga Qyteti i Shkupit thonë se komunikacioni është i njëjtë si ditët tjera dhe nuk ka bazë për shpjegimin e MPB-së se reshjet e shiut Arsyeja e fotos së sotme të rrugëve në Shkup ku qytetarët me orë të tëra udhëtonin dhe ngecnin në trafik.

Qyteti i Shkupit do të kërkojë shpjegim nga MPB-ja për arsyen e shkaktimit të kaosit të sotëm në komunikacion”, është përgjigjur kryetarja e qytetit të Shkupit”, Danela Arsovka.

Related posts

Zaev – Riker: Hapja e negociatave të pranimit mbetet përparësi, çështjet dypalëshe nuk kanë vend në tryezën e negociatave

D V

Aktive 10.785 raste me Kovid-19, janë vaksinuar 47 për qind e qytetarëve të moshës madhore

D V

VFV Clinic sonte edhe zyrtarisht filloi me punë (FOTO)

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More