Agjencia Zhurnal.mk.

Arsenali po përgatitë ofertë për Sacha Boey

Arsenali po kërkon të përforcohet në repartin defensivë dhe qëllimi është ta transferojë një mbrojtës të djathtë.

Dëshira kryesore e londinezëve është mbrojtësi i djathtë francez Sacha Boey i cili po kalon nëpër një formë fantastike në vitet e fundit me fanellën e gjigantit turk Galatasaray.

Anësori francez ishte edhe në verë objektiv i Topçinjve, por në fund Galatasaray bllokoi largimin e tij.

Mikel Arteta e pëlqen shumë francezin dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit afrimin e tij në janar në mënyrë që Ben White të rikthehet në qendër të mbrojtjes.

Arsenali është duke e përcjell ecurinë e lojtarit dhe qëllimi është ta transferojnë atë gjatë afatit kalimtar të janarit.

Megjithatë nuk do të jetë aspak e lehtë, pasi Boey konsiderohet si një nga pikat kyçe te kampioni në fuqi i Turqisë.

23-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 17 ndeshje me fanellën e Galatasarayt, derisa kartoni i tij vlerësohet rreth 25 milionë euro.

Related posts

Lewandowski zbulon kohën e pensionimit të tij nga futbolli

D V

Benaser: Ende besojmë se jemi në garë për titullin kampion

Xh M

Carragher emëron lojtarin ‘më me ndikim’ në Ligën Premier, e cilëson ende të nënvlerësuar

D V