Agjencia Zhurnal.mk.

Arsenali kthehet te fitoret, mposht Aston Villën

Arsenali ka marr fitoren e katërt kampionale, duke e mposhtur në ‘Emirites’ skuadrën e Arsenalit me rezultat 3-1 në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier.

 

Topçinjtë e nisën shumë mirë ndeshje, duke rrezikuar që në fillim me Bukayo Saka, por që nuk ishte i saktë.

Alex Tuazebe i Aston Villas rrezikoi pas tij, ndërsa Thomas Partey i Arsenalit, po ashtu rrezikoi golin, por duke mos gjetur rrjetën.

Por në herën e dytë, Partey nuk gaboi duke shënuar në minutën e 23-të për 1-0.

🇬🇭 The night just got better with this Thomas Partey header against Aston Villa.

Ghana’s vice captain is on some form for Club and country.
3 goals in the last 4 matches for Club and Country.

Zimbabwe 1st leg – ⚽
Zimbabwe 2nd leg- ⚽
Aston Villa – ⚽.

We like. 😅😅 🔥🔥🇬🇭🇬🇭 pic.twitter.com/UCGKcuuU2i

— Gabby Ofei (@Seven_Gabby) October 22, 2021

Arsenali nuk e la pa shënuar edhe në fundin e pjesës së parë, kur fitoi penallti.

Pierre-Emerick Aubameyang fillimisht huqi penalltinë, por nga goditja e dytë u ndal në rrjetë për 2-0.

Edhe pjesa e dytë nisi shumë mirë për Arsenalin, me Emile Smith Rowe që qoi rezultatin në 3-0.

Aston Villa tentoi të kthehej në lojë, duke rrezikuar disa herë, por që arriti të shënojë vetëm në minutën e 82-të, me Jacob Ramsey për 3-1.

Topçinjtë tani kanë 14 pikë, duke u ngjitur në vendin e 9-të.

Related posts

Milot Rashica rrëfehet te Norwichi për Kosovën: Fanella është krenari e madhe, shumë njerëz vdiqën që ne ta jetojmë lirinë

D V

Rikthehen emocionet e Ligës së Kampionëve – vëmendja në derbin mes Chelseat dhe Juventusit

D V

Interi synon vetëm fitore ndaj Udineses, formacionet zyrtare

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More