Agjencia Zhurnal.mk.

Arrin qëllimin, burri viziton 193 vende të botës

Një burrë nga Kalifornia arriti qëllimin e tij prej dhjetë vitesh për të vizituar çdo vend të botës kur bëri një turne në Turkmenistan.

Banori i San Diegos, Randy Williams, i njohur si Ramblin’ Randy, zbarkoi në Turkmenistanin e Azisë Qendrore javën e kaluar.

“Turkmenistani është një nga vendet më misterioze në planet dhe është një nga më të kufizuarit kur bëhet fjalë për vizitorët,” tha Williams për KGTV. “Pra, e vetmja mënyrë që mund të vizitoni Turkmenistanin është përmes një kompanie turistike të miratuar.”

Williams tregoi se atij iu tha kur vizitoi Sirinë muajin e kaluar, se ai ishte turisti i dytë që lejohej në vend që nga fillimi i pandemisë COVID-19.

Tani ai ka vizituar 193 vendet e vëzhguara nga Kombet e Bashkuara, si dhe dy “shtetet vëzhguese”, qytetin e Vatikanit dhe Palestinën.

Related posts

Letonia ndalon importet e produkteve bujqësore ruse dhe bjelloruse

Xh M

Europol godet rrjetin e trafikantëve të njerëzve në Gjermani, Belgjikë dhe Francë! Arrestohen 19 persona, mes tyre edhe “koka e grupit”

Xh M

Tensionet në Lindjen e Mesme, rebelët Houthi sulmojnë qytetin izraelit, nuk ndalojnë goditjet ndaj anijeve në Detin e Kuq

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy