Agjencia Zhurnal.mk.

Arrihet marrëveshja, Xhaka në Romë

Pas një vere të gjatë, duket se Granit Xhaka do të përfundojë aty ku është përfolur më së shumti gjatë “Euro 2020”, në Romë.

 

Sipas “forzaroma.info”, klubet tashmë kanë arritur marrëveshje, dhe pritet vetëm konfirmimi zyrtar.

Arsenali kërkonte 20 milionë euro, por marrëveshja raportohet të jetë arritur për 15 milionë euro plus 2.5 milionë bonuse.

Xhaka nga ana tjetër do të nënshkruajë kontratë katër vjeçare dhe do të fitojë 2.5 milionë euro në sezon te Roma.

Ai ka qenë dëshira e madhe e Jose Mourinhos dhe portugezi s’do të jetë i qetë derisa ta ketë zyrtarisht mesfushorin shqiptar pjesë të skuadrës së tij.

Related posts

Real Madridi starton me më të mirët ndaj Levantes – formacionet bazë

D V

Cristiano Ronaldo ia la rekordin historik Lionel Messit në barazim për vetëm për një ditë

D V

Xherdan Shaqiri pritet të debutojë sot me Lyonin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More