Agjencia Zhurnal.mk.

Arrihet marrëveshja Real-Bellingham, javën tjetër pritet zyrtarizimi

Jude Bellingham do të jetë pjesë e Real Madrid sezonin e ardhshëm.

Sipas raportimeve të medieve spanjolle, anglezi do të largohet nga Borussia Dortmund për të nisur një eksperiencë të re në Spanjë me “Los Blancos”.

Marrëveshja mes palëve është arritur dhe madrilenët do të paguajnë plot 100 milionë euro për kartonin e mesfushorit, ndërsa javën e ardhshme pritet edhe zyrtarizimi.

Bellingham ka refuzuar ofertat më tërheqëse ekonomikisht për t’u transferuar në “Bernabeu” dhe ëndrra e tij është gati të realizohet.

Related posts

Zbulohet klubi befasues që Tuchel dëshiron ta drejtojë pas largimit nga Bayern Munich

D V

Zidane gati për të marrë Bayern Munichun, por është në pritje të një klubi tjetër

D V

Faktohet sulmi seksual, gjykata spanjolle e dënon edhe zyrtarisht me shumë vite burg dhe para Dani Alvesin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy