Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet taksisti në Japoni pasi shtypi për vdekje një pëllumb

Një shofer taksie në Tokio të Japonisë u arrestua pasi me dashje u fut në një tufë pëllumbash dhe shtypi për vdekje një prej tyre, tha policia të martën.

Shoferi me sa duket ishte i zemëruar me tufën e pëllumbave në rrugë, transmeton Telegrafi.

Sipas njoftimit të policisë, Atushi Ozawa 50-vjeçar vrau me makinën e tij një pëllumb të zakonshëm, që nuk ishte kafshë gjahu.

Ngjarja kishte ndodhur në Tokio muajin e kaluar derisa 50-vjeçari u arrestua të dielën nën akuzën për shkeljen e ligjit për mbrojtjen e kafshëve të egra.

Ozawa u nis me shpejtësi kur drita e semaforit u bë e gjelbër, duke e future taksinë e tij në grupin e zogjve me një shpejtësi prej 60 kilometrave në orë.

Related posts

Horoskopi për datën 2 mars

Xh M

“Më mirë të vdes nga pasioni sesa nga mërzia” – Thënie të bukura nga Van Gogh

Xh M

Zbulohet “Ylli kanibal”: Po gllabëron dalëngadalë sistemin e vet planetar

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy