Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet personi që sulmoi gazetarët e Alsat M

Sot (21.08.2023) zyrtarët policorë nga SVR Shkup janë privuar nga liria S. E. E. (53) nga Shkupi, duke vepruar sipas një raporti të marrë nga B. F. (39) nga Shkupi, kameraman në TV Alsat, se gjatë ditës së sotme së bashku me dy të tjerë ishin duke xhiruar një intervistë në Çarshi të vjetër të Shkupit, një fytyrë mashkulli ka dalë nga një berber dhe e ka sulmuar fizikisht.

Menjëherë pas raportit janë ndërmarrë masat dhe veprimet e duhura si dhe sulmuesi është identifikuar dhe arrestuar nga zyrtarët policorë. Pas dokumentimit të rastit, do të dorëzohet një peticion i përshtatshëm.

Related posts

Lirohet nga burgu i dyshuari për vrasjet në “Shisha Bar”

Xh M

SPB-Veles: Foshnja që vdiq, është dërguar pa shenja jete në Qendrën për Ndihmë Urgjente në Negotinë

D V

Në zjarrin në Rogle të komunës së Zhelinës humb jetën një 78 vjeçar

D V