Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Bllacë, kërkohej nga Interpoli

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se dje është arrestuar një shtetas i Shqipërisë në vendkalimin kufitar në Bllacë për shkak se kërkohej nga Interpoli.

 

“Më 25.10.2021 në orën 23:00 në vendkalimin kufitar “Bllace e Poshtme” gjatë kontrollit të pasaportave është konstatuar se N.F. (42) nga Republika e Shqipërisë është regjistruar në njësinë operative me masën “arrestim” pas kërkesës së Interpolit.

Ai është dorëzuar në stacionin policor në Çair për procedurë të mëtejshme”, thonë nga MPB.

Related posts

Në afërsi të VK “Bogorodicë” janë gjetur pesë emigrantë nga Siria

D V

Zbulohet 381 rrënjë kanabisi në Gjevgjeli, arrestohen katër persona

D V

“Peshq të mëdhenj” në pranga? DETAJE nga megaoperacioni, mes të arrestuarve zyrtarë të lartë dhe 1 prokuror. S’mungojnë as policë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More