Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet një shkupjane për shantazh

SPB Shkup parashtroi kallëzim penal kundër Xh.K (31) nga Shkupi, e dyshuar për vepër të kryer penale “shantazh”, dënohet sipas nenit 259 të Kodit Penal.

 

Ajo dyshohet se e ka shantazhuar D.I. (59) nga Shkupi se në rrjetet sociale do të publikojë fotografi dhe video material me përmbajtje komprometuese nëse nuk i jep para.

“Pas ndërmarrjes së masave nga nëpunësit policorë pran[ SPB Shkup në koordinim me Prokurorinë Themelore Publike Shkup Xh.K është privuar nga liria dhe te ajo janë gjetur një pjesë e parave që i ka marrë nga i dëmtuari”, kumtoi sot MPB-ja.

Related posts

Konfiskohet armë me 32 fishekë në Herticë të Podujevës

D V

Kërkohej nga Gjermania/ Arrestohet në Morinë 34-vjeçari nga Podujeva

N E

Shkup: MPB vazhdon me gjobitjen e shkelësve të rregullave në trafik

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More