Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet një shkupjan i dyshuar për katër vjedhje

Shkup, 28 dhjetor – Nëpunësit e policisë nga NJPB Qendër dhe Bit Pazar sot e kanë privuar nga liria F.M. (31), i dyshuar se gjatë ditës ka kryer katër vepra penale “vjedhje të rëndë”.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme kumtuan se vjedhjet janë kryer në në farmaci dhe në tre objekte shitjeje në rrugët “Orce Nikollov” dhe “Mitropolit Teodisij Gologanov” dhe në sheshin “Maqedonia”, prej të cilave njëra ka qenë në tentim. Ka marrë gjësende të ndryshme dhe para.

“Në bisedë zyrtare me nëpunësit e policisë ai i ka pranuar veprat. Pas dokumentimit të plotë të rasteve kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës”, njoftojnë nga MPB-ja.

Related posts

Një muaj paraburgim ndaj personit që dyshohet se privoi nga jeta 14-vjeçarin në Prishtinë

D V

Zbulohet shtëpia e përshtatur për kultivimin e lëndëve narkotike në Tropojë, shpallet në kërkim pronari

D V

Import e shitje e paautorizuar e armëve, Policia gjen tre AK-47 dhe armë tjerë tek i dyshuari në Prevallë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More