Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet një person në Shkup, kërkohej me urdhër-arrest

MPB njofton se dje është arrestuar një person për të cilin kishte urdhër-arrest nga Gjykata e Shkupit.

 

“Më 24.11.2021 në orën 15:00 në fshatin Katllanovë të Shkupit, zyrtarët policor nga SPB Shkup kanë arrestuar S.M. (32) nga fshati Pakoshevë, Komuna e Zelenikovës.

Ai kërkohej me urdhër-arrest nga Gjykata Themelore Shkupi-1 për vuajtjen e dënimit me burg për kryerjen e veprës penale “vjedhje” të dënuar sipas nenit 235 të Kodit Penal”, thonë nga MPB.

Personi i arrestuar është dërguar në burgun e Idrizovës.

Related posts

Është arrestuar një person i kërkuar me fletë arrest

Z H

Arrestohen dy persona në Lezhë dhe Durrës për armëmbajtje pa leje, kanosje dhe ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit

N E

Në Shkup 121 shkelje të komunikacionit, 17 për djretim të shpejtë të automjetit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More