Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet një person në Mitrovicë, i dyshuar për lëndim të rëndë trupor

Në orët e mbrëmjes të së mërkurës në Stacionin Policor Jugu në Mitrovicë është raportuar dhe është iniciuar një rast me elemente të veprës penale ‘Lëndim i rëndë trupor’.

 

Nga hetimet e para bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Ukshin Kovaqica” në Mitrovicë, ku si pasojë e një mosmarrëveshje i dyshuari ka sulmuar fizikisht viktimën duke i shkaktuar lëndime trupore, i cili është dërguar për tretman mjekësor.

Lidhur me rastin janë ndërmarrë veprime të nevojshme hetimore, me ç’rast është identifikuar dhe është arrestuar i dyshuari B.H., 27 vjeçar shtetas i Republikës së Kosovës.

Rasti është iniciuar dhe po hetohet si vepër penale “Lëndim i rëndë trupor”. Ndërsa pas intervistimit të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor. 

Related posts

Është arrestuar një person i kërkuar me fletë arrest

Z H

Gjendet i mbytur në Liqenin Artificial një i moshuar

D V

Lushnje, një i vdekur dhe tre të plagosur për shkak të një konflikti për pronën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More