Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet një person në Mitrovicë, dyshohet për armëmbajtje pa leje

Në orët e mesditës së sotme Policia në Mitrovicën e Jugut, ka arrestuar një person të dyshuar për kanosje dhe armëmbajtje pa leje.

 

Si rezultat i hetimit të një rasti me elemente te veprës penale kanosje, hetuesit policorë mbi dyshime të bazuara te i dyshuari S. S., 49 vjeçar, kanë gjetur dhe sekuestruar një armë e llojit pistoletë me gjashtë fishek për të cilën i dyshuari nuk posedonte leje.Të gjitha veprimet e ndërmarra i janë paraqitur prokurorit të rastit, i cili ka urdhëruar që ndaj të dyshuarit të iniciohet rast për veprat penale “ Kanosje “ dhe ”Mbajtje në pronësi, posedim dhe kontroll të paautorizuar të armëve’’, thuhet në njoftim.

Ndërsa pas intervistimit me urdhër të prokurorit të rastit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Related posts

​Njësia B2 pritet të kthehet në prodhim rreth datës 20 janar

D V

Rusia me kërkesë urgjente dhe të drejtpërdrejt për BE-në e NATO-n, ka të bëjë me Kosovën

D V

Mbledhja e parë e Komitetit për luftimin e COVID-19, kërkohet mbikëqyrje rigoroze e zbatimit të masave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More