Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet një person në Gjakovë, kishte dhunuar një grua vitin e kaluar në Slloveni

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Gjakovë, pasi që i njëjti në maj të vitit 2022, në Slloveni kishte ushtuar dhunë në familje dhe gjithashtu e kishte dhunuar viktimën femër.

Policia ka njoftuar se ndaj të dyshuarit kishte kallëzim penal nga autoritetet sllovene.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që sipas kallëzimit penal të pranuar nga autoritetet Sllovene, ai ka dhunuar dhe ka shkaktuar dhunë ndaj viktimës femër kosovare. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin policorë.

Related posts

Sulmohet fizikisht 33-vjeçarja në Tetovë

Xh M

Vetura dhe 500 euro, arsyet e vrasjes së Pançe Zhezhovskit

D V

Gjithçka që dihet deri tani për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni

D V