Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet një person i kërkuar në Ferizaj

Një person i moshës 46-vjeçare i cili ishte në kërkim të policisë, është arrestuar të hënën rreth orës 10:00 në fshatin Dardani të Ferizajt.

 

I dyshuari me iniciale S.G ishte i kërkuar në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Ferizaj për veprën penale ‘’ Asgjësimi, dëmtimi ose heqja e pajisjeve mbrojtëse dhe rrezikimi i sigurisë mbrojtëse në vendin e punës ’’ me dënim burgimi prej 180 ditëve.

Pas kompletimit të dokumentacionit, i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit.

Related posts

Borrell mirëpret marrëveshjen Kosovë-Serbi: Të dyja vendet të angazhohen për normalizim të shpejtë të marrëdhënieve

D V

Fillon takimi i presidentes me përfaqësues të sindikatave

Xh M

Konjufca pret në takim Von Cramonin, s’flasin për medie

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More