Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet një grabitës në Shkup

Shkup, 20 korrik – Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se gjatë ditës së djeshme zyrtarët policorë kanë privuar 45 vjeçarin M.P nga Shkupi për shkak të dyshimeve të bazuara se ka kryer veprën penale “grabitje”.

 

“Ai më 18.06.2021 në lagjen ‘Ilinden’ duke përdorur forcën ndaj L.T (74) ka marrë para”, sqarojnë nga policia.

Ata shtojnë se me urdhër të Prokurorit Publik është mbajtur në stacion policor në Kisella Vodë, ndërsa pas dokumentit të plotë të rastit, ndaj tij do të parashtrohet kallëzim penal.

Related posts

Hoxha: Bashkëpunimi me ASH-në është vetëm për zgjedhjet lokale, për shumicë të re e shohim pas zgjedhjeve

Z H

Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e Teatrit të Tetovës faza e dytë (VIDEO)

D V

22 viktima dhe 118 raste të reja me Covid, 93 prej tyre vetëm në Shkup

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More