Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet një grabitës me urdhër arrest qëndror

Shkup, 25 nëntor – Nëpunësit policorë nga Ekipi operativ kërkimor pranë SPB Shkup sot në rrugën “Skupi” e privuan nga liria N.P. (35) nga Shkupi i cili ishte në kërkim me urdhër arrest qendror.

 

“Ai po kërkohej me urdhër arrest qendror nga Gjykata Themelore Penale Shkup për vuajtjen e dënimit me burg prej dy vjet e gjashtë muaj për veprën e bërë penale ‘vjedhje’ sipas nenit 235 nga Kodi Penal”, kumtuan nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Personi është dorëzuar në Burgun e Idrizovës për vuajtjen e dënimit.

Related posts

Gjilan, fëmija plagos aksidentalisht me armë babain

D V

Kapen 10 refugjatë të tjerë në Korçë dhe Pogradec, arrestohen 5 persona

D V

Rrëfehen anëtaret e 18 vjeçares së vrarë në Ferizaj

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More