Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet një diler në Sveti Nikollë, gjendet ekstazë, marihuanë…

Shkup, 12 tetor – Nëpunës policor nga Zyra e jashtme për çështje kriminale në Sveti Nikollë, dje në ora 14:10 në rr. “Mlladinska” në Sveti Nikollë kanë privuar nga liria B.M. (18) nga Sveti Nikolla.

Siç njoftojnë nga MPB-ja ai është hasur duke i shitur marihuanë një personi nga Sveti Nikolla. Më vonë, gjatë bastisjes në shtëpinë e tij të kryer me urdhër të gjykatësit është gjetur dhe konfiskuar marihuanë, shumë pilula ekstazë dhe para.

Personi u mbajt në stacionin policor dhe për ngjarjen është njoftuar prokurori publik. Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës.

Related posts

Sulmohet fizikisht 33-vjeçarja në Tetovë

Xh M

Vetura dhe 500 euro, arsyet e vrasjes së Pançe Zhezhovskit

D V

Gjithçka që dihet deri tani për vrasjen e dyfishtë në Maqedoni

D V