Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet në Shkozë të Vërmicës i dyshuari për kontrabandim me emigrantë nga Siria

Një person është arrestuar të premten në fshatin Shkozë të Vërmicës, pasi dyshohet për transportim të emigrantëve nga Siria.

 

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti kishte ndodhur të premten në mëngjes ku ngasësi i automjetit, ishte arrestuar pasi në automjet kishte shtetas të Sirisë.

“Fsh. Shkozë, Vermicë 27.08.2021 – 09:00. Njësiti policor ka ndaluar një automjet me ngasës mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ishte duke transportuar emigrantë, pasi në automjet ishin has shtetas të Sirisë. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport. /Telegrafi/

Related posts

Mërgimtari mori 15 kilogramë djathë dhensh në veturë, gjobitet rreth njëmijë euro në Kroaci

D V

Kurti: Shtetet e Ballkanit Perëndimor të lëvizin së bashku drejt BE-së

D V

Shkroi se Kurti duhet ta lëshojë Kosovën ose do të vritet, Haxhi Hoti thotë se i vjen keq

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More