Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet kumanovari, iu gjetën shtatë emigrantë nga Kuba

Shkup, 27 tetor – Në pikën pagesore Demir Kapi, mbrëmë rreth orës 19.20 nëpunësit policorë të Stacionit policor për mbikëqyrje kufitare “Mihajllovë” e kanë privuar nga liria F.A. (50) nga Kumanova, pasi gjatë kontrollit të automjetit të pasagjerëve “folksvagen turan”, me targa të Kumanovës, të cilin e ka drejtuar, janë gjetur shtatë persona – emigrantë nga Kuba.

 

Nga MPB sot informuar se ata janë transferuar në Qendrën transitore të pranimit “Vinojug” në Gjevgjeli për procedurë të mëtejme.

Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër F.A. do të shtrohet kallëzim përkatës.

Related posts

Rrethi i dytë i zgjedhjeve lokale në 44 komuna, për rrethin e parë do të votohet sërish në një vendvotim në Dibër dhe Shuto Orizarë

D V

Osmani në takim me ministrin serb të Punëve të Jashtme, Selakoviq

D V

Për herë të parë rajonet shqiptare në fokus të ministrisë të bujqësisë, ndahen kartela për naftë të gjelbër

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More