Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohet 46 vjeçari nga Saraji menjëherë pasi kreu vjedhje

Shkup, 16 dhjetor – Policia e privoi nga liria A.I.(46) nga fshati Saraj, i dyshuar për grabitje.

Ministria e Punëve të Brendshme informon se gjatë ditës së djeshme në orën 12:30, në rrugën “Dimitrie Çupovski” në Shkup, A.I. është privuar nga liria sepse praprakisht nga kompleksi i klinikave “Nëna Terezë” nga G.J.(52) Shkup ka marrë para dhe celularin. Gjërat e grabitura janë gjetur dhe kthyer te pronari, ndërsa në bisedën zyrtare në stacionin policor A.I. e ka pranuar veprën.

MPB kumtoi se për rastin është njoftuar edhe Prokurori Publik, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit kundër A.I. do të ngritet padi përkatëse.

Related posts

Një i mitur nga Kriva Pallanka ka sulmuar policët

Xh M

Digjen dy vetura në Shkup

Xh M

Arrestohet 36-vjeçari, sulmoi me armë një person në një lokal në rrugën “Qemal Sejfulla”

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy