Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohen një shtetas i Maqedonisë dhe një i Kosovës në Zvicër, dyshohen se kanë lidhje me terrorizëm

Në Zvicër janë arrestuar dy persona të cilët dyshohen për terrorizëm. Njëri është nga Kosova e tjetri nga Maqedonia e Veriut.

Ata janë arrestuar në korniza të aksioneve të koordinuara në Zvicër, pasi me urdhër të kryeprokurorit janë relizuar bastisje në disa objekte.

Siç thuhet, dy të arrestuarit mbështesin organizata terroriste./Zhurnal.mk

Related posts

Arrestohen katër persona në Kumanovë, dyshohen për vjedhje

D V

Arrestohet një 22-vjeçar në Manastir, kapet me lëndë narkotike

Xh M

168 shoferë të sanksionuar në Shkup

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More