Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohen dy persona për prerje ilegale të drurëve

Shkup, 2 Tetor – MPB njofton se gjatë ditës së djeshme policia nga qendra kufitare Jug në bashkëpunim me Policinë Pyjore nga Resnja kanë arrestuar 36-vjeçarin I.K. dhe 69-vjeçarin I.M., të dy nga fshati Aravati.

 

Të dy janë kapur duke kryer prerje joligjore të drurëve.

“U sekuestruan dru dhe dy sharrë elektrike me motor. Pas dokumentimit të plotë të rastit, do të dorëzohet një parashtresë përkatëse”, thonë nga MPB.

Related posts

Angelov realizoi takim me përfaqësuesit e Agjencisë mbrojtëse amerikane

D V

Moti sot i ngrohtë

Z.H

Kurti: Kosova bashkëndjen dhimbjen me Maqedoninë e Veriut dhe popullin shqiptar

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More