Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohen dy persona në Tetovë për zhvatje të parave nga një person tjetër

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë ka arrestuar 33-vjeçarin Z.D. nga Reçica e Madhe dhe 60-vjeçarin J.A. nga fshati Pirok i Tetovës pasi të njëjtit dyshohen se kanë zhvatur 18.630 euro nga një person, të cilin e kanë shantazhuar se do t’i publikojnë fotografi kompromituese.

“Sipas raportit, Z.D. në disa raste ka organizuar dërgimin e parave përmes J.A., një shofer taksie. Përkatësisht, ai e ka telefonuar viktimën dhe i ka thënë që paratë t’ia dorëzojë J.A., i cili më pas ia ka dorëzuar”.

“E njëjta gjë është bërë edhe dje, kur të dy janë kapur nga efektivët e policisë teksa po dorëzonin paratë. Z.D. është ndaluar në stacion dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

Related posts

Arrestohet banor i Dobroshtës me 13 pako kokainë

Z.H

Arrestohet një person për armëmbajtje pa leje në Gjakovë

D V

Po kontrollonte paratë e deponuara, has në 700 euro që dyshohet të jenë falsifikuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More