Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohen dy kontrabandistë të emigrantëve, njëri nga Shkupi

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme janë arrestuar dy persona për kontrabandë me migrantë, përcjell TV21. Në veturat e tyre janë kapur 6 emigrantë.

 

“Me datë 12.11.2022 rreth orës 14:30 në rrugën Demir Kapi – Negotinë, në vendin e quajtur “Jella”, zyrtarë policor të stacionit policor Negotinë kanë ndaluar S.F.(26) nga Shkupi, i cili drejtonte veturën e pasagjerëve BMW me targa të Shkupit, dhe A.Q.(20) nga Gjevgjelia, i cili drejtonte mjetin motorik të pasagjerëve “Seat” me targa të Gjevgjelisë, pasi në vetura janë gjetur gjashtë emigrantë (pesë nga Siria dhe një nga Pakistani)”, thonë nga MPB.

Related posts

Çiklisti përplaset për vdekje në një furgon të ndaluar në autostradën Tetovë-Shkup

Z.H

204 shoferë të dënuar për vozitje të shpejtë

Z.H

Arrestohen dy mërgimtarë në Tetovë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More