Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohen dy dilerë të heroinës në Manastir

Nëpunës policorë të Policisë Kriminalistike pranë SPB Manastir i kanë privuar nga liria A.D. (30) dhe SH.K. (37), të dy nga Manastiri.

 

Siç kumtoi MPB-ja, gjatë bastisjes në shtëpinë e A.D., e kryer me urdhër gjyqësor, janë gjetur heroinë dhe kartëmonedha të ndryshme.

Poashtu, gjatë bastisjes në shtëpinë e SH.K., e kryer me urdhër gjyqësor, është gjetur dhe sekuestruar heroinë, peshore digjitale dhe sende me mbetje të heroinës.

Personat janë në mbajtje në stacion policor dhe pas dokumentimit të plotë të rasteve kundër tyre do të parashtrohen kallëzime penale përkatëse, informojnë nga MPB-ja.

Related posts

Në pranga personi që shkaktoi incident në UT

Xh M

Falsifikoi patent shoferin, kallëzim penal ndaj 27 vjeçarit nga Shkupi

Redaksia

Prezantoi testin për COVID të një personi tjetër, arrestohet serbi në pikën kufitare Dheu i Bardhë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More