Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestohen 4 persona, sekuestrohen 58 kg lëndë narkotike

Policia në Elbasan ka vënë në pranga katër persona dhe ka nisur hetimet për tre të tjerë për një rast të kultivimit dhe prodhimit të lëndëve narkotike. Bëhet e ditur se të arrestuarit janë babë e bir Selim Beqarin, 62 vjeç,  banues në fshatin Bodin, dhe Zamir Beqarin, 27 vjeç, banues në Sarandë ndërsa mbi ta rëndojnë veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”.

 

Nga kontrolli i ushtruar në tokën e tyre në fshatin Bodin, Gracen, janë gjetur dhe janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, 17 bimë të prera, të dyshuara narkotike kanabis. Gjithashtu, gjatë kontrollit janë gjetur dhe janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, 7 thasë të mbushur me lëndë të dyshuar narkotike kanabis, me peshë totale rreth 58 kilogramë.

Njëkohësisht, u arrestuan në flagrancë, për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Moskallëzimi i krimit”, Fadil Salla, 58 vjeç, banues në Elbasan, administratori i Njësisë Administrative Gracen, Elbasan; R. B., 62 vjeç, kryeplaku i fshatit, Ramiz Beqari, 62 vjeç, Gracen, Elbasan.

Po në kuadër të këtij operacioni, u proceduan penalisht 2 shtetas, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”, kryer në bashkëpunim, si dhe 1 shtetas tjetër, për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”.

Related posts

Manastirliu: Vaksinim edhe në universitete e konvikte

N E

PD: Berisha u strehua sot në partinë e Metës

D V

Rriten infektimet, 1079 raste dhe 5 viktima në 24 orë, mbi 12 mijë raste aktive

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More