Agjencia Zhurnal.mk.

Arrestimi i parë në Austri pas dorëheqjes së Kurz – ajo dyshohet se falsifikoi kërkimet në favor të ish-kancelarit

Një hulumtuese e opinionit publik është njeriu i parë që u arrestua në çështjen e akuzave ndaj ish-kancelarit të Austrisë, Sebastian Kurz.

 

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ajo dyshohet se ka falsifikuar kërkimet në favor të PVP – Partisë Popullore Austriake.

Siç bëhet e ditur, Sabine Beinschab u arrestua, dhe ajo është një person kryesor në aferat rreth Kurz në lidhje me sondazhet e rreme të opinionit publik.

Në hulumtimin e saj, Kurz është portretizuar gjithmonë veçanërisht pozitivisht, ndërsa kundërshtari i tij në luftën për postin e shefit të partisë, Reinhold Mitterleiner, është portretizuar negativisht.

Sabine Beinschab është themeluesja e institutit të kërkimit të tregut “Research Affairs”.

Related posts

Pamje rrëqethëse nga droni në La Palma, destinacioni i preferuar turistik shkatërrohet nga zjarri dhe hiri i llavës

D V

“Është një zonë lufte”: Rrugët janë kthyer në një fushë beteje, protestuesit akuzohen për ‘prerjen e kokës së tre oficerëve të policisë’ në Kazakistan

D V

Kina mohon se ka testuar një raketë hipersonike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More