Agjencia Zhurnal.mk.

Arnold Schwarzenegger shihet me njërin krah të fashuar pasi iu nënshtrua një operacioni në bërryl

Arnold Schwarzenegger është parë me njërin krah të fashuar pasi iu nënshtrua një operacioni për dëmtim nervor në bërryl.

Arnold Schwarzenegger u pa duke mbajtur një fashë në krahun e tij pasi thuhet se iu nënshtrua një operacioni për dëmtim nervor në bërryl javën e kaluar, shkruan DailyMail.

Teksa mbërriti në zyrën e tij në Beverly Hills të shtunën, aktori, 76 vjeçar, u shfaq me humor të mirë teksa i kthehej biznesit si zakonisht, pas trajtimit për një dëmtim, i cili dyshohet se kërkonte operacion.

Babai i pesë fëmijëve dukej se e kishte marrë shtruar duke ndjekur procedurën, pasi TMZ raportoi se ai arriti të bënte ‘stërvitjen e tij të fundit vetëm disa orë para operacionit’ të enjten.

‘Bodybuilder’-i kishte dalë i veshur një këmishë gri të errët, pantallona të shkurta të zeza, çorape të përshtatshme dhe një palë atlete ngjyrë kafe.

Fasha e tij në krah ishte e shtrirë nga mesi i krahut të sipërm deri në kyçin e dorës.

Në fillim të këtij muaji, ylli i filmave aksion dhe ish-guvernatori diskutuan rikuperimin nga operacioni i tij i tretë në zemër.

“Më kujtohet kur bëra një operacion në zemër të hapur, të tretin”, tha ylli i FUBAR në një video në YouTube që është pjesë e ‘Arnold’s Pump Club’, duke zbuluar se operimi u zhvillua në vitin 2018, disa muaj para se ai të ishte planifikuar të fillonte punën për “Terminatorin 6”.

Filmi u publikua si “Terminator: Dark Fate” në vitin 2019.

Aktori zbuloi se ishte në plan për një procedurë joinvazive për të zëvendësuar një valvul të zemrës, por thotë se kur erdhi, mjeku pranoi se ajo u kthye në diçka të madhe.

Ai thotë se kirurgu i tha atij: “Ne bëmë një gabim dhe shpuam murin e zemrës dhe na u desh të të hapnim shumë shpejt për të të shpëtuar jetën”.

Pasi u shërua nga lajmet tronditëse të asaj që ai e quajti “një fatkeqësi”, Arnoldi dukej se e mirëpriti lajmin e keq dhe u fokusua në hapat e mëtejshëm.

“Mirë, ajo që duhet të bëj tani është që duhet të dal nga ky spital?”, i kishte thënë ai vetes.

Përgjigja e tij ishte të ndiqte këshillat e mjekëve dhe të fillonte të ecte sa më shpejt që të ishte e mundur.

“Doktori tha: ‘Duhet t’i ushtrosh mushkëritë, sepse nëse sëmuresh nga pneumonia, mund të vdesësh’”.

Ylli i “Kindergarten Cop” ndau me ndjekësit pamjet teksa ecte me një mbajtëse nëpër korridoret e spitalit, i veshur me çorape të verdha që nuk rrëshqasin dhe një veshje spitali ngjyrë blu dhe të bardhë.

Duke mos dashur të jetë i vetëm, ish-guvernatori i Kalifornisë shpjegoi: “Thirra miqtë e mi dhe thashë: ‘Djema duhet të më pushoni nga puna, duhet të numëroni sasinë e hapave që po bëj’”.

Videoja tregon bodybuilder-in dhe shokët e tij që kalojnë hapat ngadalë ndërsa ai filloi ta merrte ngadalë forcën.

“Dhe kështu kjo është ajo që ne bëmë çdo ditë”, tha ai. “Të gjithë hynë në spital dhe thanë: ‘Mirë Arnold, ngrihu tani, le të shkojmë të ecim në korridor’”.

Ylli i “Expendable” tha që të kesh një sistem të mirë mbështetjeje ishte e rëndësishme ‘sepse asnjë nga këto nuk mund ta bëjmë vetë’.

Pasi u lirua nga spitali, Arnold shkoi në palestër për të filluar stërvitjen për shëndetin e tij dhe rolin e tij të ardhshëm në film.

“Tre muaj më vonë, fillova me ‘Terminator 6’, kështu që duhej të isha në formë”.

“Duhet të isha në gjendje të lëvizja, të vrapoja, të ngrija gjërat lart, të bëja skenat e luftimit dhe të gjitha ato lloj gjërash“.

Arnold gjithashtu ka kaluar në një dietë kryesisht me bazë bimore për të mbrojtur shëndetin e zemrës.

Në një buletin të shkurtit 2022, producenti ekzekutiv i The Game Changers u kërkoi fansave të tij veganë t’i dërgonin atij recetat e tyre të preferuara.

Related posts

Falsifikimi, Luiz Ejlli rrezikon deri në 4 vite burg

Xh M

Gresa reagon për herë të parë pas aksidentit të babait të saj, tregon për gjendjen e tij

Xh M

Victoria Beckham thyen këmbën pas një stërvitje në palestër

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy